Beauty :: Gisou : Honey Infused Hair Oil and Texturizing Wave Spray

22:36EN :: Gisou. The word sounds very nobly so I immediately wanted to know what does it mean and what´s the origin. After searching on the Internet I found out that the origin of this word is Persian and it means "women´s hair, ringlet, tress" and I think it characterizes the product very well and they couldn´t find a better name for it. The founder of the Gisou is famous blogger and nowadays also a youtuber Negin Mirsalehi who I fell in love with in a second I found her Instagram account. She is a beautiful woman with even more beautiful hair which is so long and thick that some "haters" even don´t believe it´s her real hair :). She is taking care of it every single day and I know from her videos that she loves waves - exactly like me. Negin keeps talking about the oil, its effect and success all the time and this all convinced me to give this miraculous product a try. But is it really that miraculous? 

SK :: Gisou. To slovo znie veľmi vznešene, a tak som sa teda snažila nájsť jeho význam a pôvod. Dočítala som sa, že má korene v Perzštine a znamená "ženské vlasy, kadere, lokne" a myslím, že ani lepší názov by sa pre tieto produkty nenašiel. Zakladateľkou rady je známa blogerka a teraz už aj youtuberka Negin Mirsalehi, ktorú som si ja osobne obľúbila v momente, keď som na ňu prvýkrát naďabila na Instagrame. Nádherná žena s ešte krajšími vlasmi, ktoré má dlhé a také husté, že jej ich niektorí "hejteri" dokonca neveria :). O vlasy sa stará každý deň a z videí viem, že miluje vlny vo vlasoch - presne ako ja. O oleji, jeho účinkoch a úspechoch hovorí Negin neustále, a to ma presvedčilo o tom, že ten zázračný produkt chcem vyskúšať. Ale je ozaj taký zázračný?EN :: I´ll start with the packaging. I ordered this oil via Internet and it was a present from my husband for my birthday in October. The oil and a spray were except of their own boxes packed in a one bigger box to prevent the damages. Gisou oil surprised me a lot in a positive way as I think it was packed perfectly which I take for granted as a product is a little bit pricey. As you can see, the box is pink with nice flowers on it and a big golden title "Gisou". After opening the box, you can find there a booklet which contains many information about Negin, her parents, a bee garden, oil, ways of using the oil and many other interesting things. This oil is their very first launch and it´s the most popular and best-selling product that´s why I think the packaging is appropriate and luxurious.

SK :: Začnem teda najprv obalom. Olej som si objednala cez internet a kúpil mi ho manžel na moje narodeniny koncom októbra. Olej aj sprej boli okrem svojich vlastných krabičiek zabalené v jednej veľkej vyplnenej krabici, aby nedošlo k poškodeniu. Gisou olej ma pozitívne prekvapil, pretože si myslím, že balenie je naozaj perfektné a zodpovedá cene. Ako vidíte krabička je v ružovej farbe s kvetinami a veľkým zlatým nápisom "Gisou". Po otvorení v krabičke nájdete brožúrku, v ktorej je v krátkosti napísané všeličo o oleji, o vzniku, použití a nájdete tam aj fotografie Negin, jej ocina v záhrade, a tak všetko, čo potrebujete vedieť a čo by vás mohlo zaujať. Tento produkt je ich úplne prvý na trhu, je najpredávanejší a najpopulárnejší a myslím si, že balenie tomu aj zodpovedá.EN :: The oil and its consistency was originally invented by Negin´s mom who was a hairdresser and she used this oil on Negin´s hair for a longer time. The key ingredient is honey which comes from their own bee garden. Honey is generally very healthy and apart from the fact that it is very yummy and sweet, you can find it as a part of many masks, skin, body and hair products. It´s rich in vitamins, minerals and antioxidants so it nourishes you hair and leaves it healthier and stronger.
A bottle has 100 ml and if you have ever heard someone saying that a little drop goes a long way than in this case it is really really true to the letter. Even better idea was that they decided to use a dropper so you can use the product till the last drop with no waste. One or two drops are really enough for the whole hair because the consistency of this oil is so amazing that it gets absolutely everywhere and you can feel it immediately. I am telling this from my own experience and those who follow me and my blog know I have quite long hair. That´s why I am happy there is a dropper and not just a normal closure and I don´t need to pour it to the palm of my hand and risk to waste a lot of product.
The oil, moreover, smells amazing and it leaves my hair soft, shiny and pleasant to touch. It can be used many different ways - to your wet hair, to your dry hair or after the styling (or curling), as an addition to your mask or just as an overnight treatment. I use it mostly into my dump hair after washing it and let it dry half way  and sometimes I use it after curling my hair as a finishing touch. I can´t tell my curls will hold a longer time with this oil because my hair is naturally very heavy (which I was told by many hairdressers) and nothing works for it :D but it is worth it and you will fall in love with that feeling after using the oil. One of my experiences for example was the day when I washed my hair, let it dry half way, used the oil and blow-dried very quickly and run to work as always. Well and after coming to work, three of my colleges were asking me independently of each other, if I came from the salon or hairdresser as my hair looks so nice :D
Well, but seriously! The oil is a little bit more expensive than any other oils, but it is worth the money as a quality is amazing! It will last a long time as well, because you need just a small amount and before that I tried many other oils which unfortunately did leave my hair greasy and weighed it down. Gisou oil will never do that to you hair and so I call it "a gold in a bottle" and I do rate it among the best hair products I have ever tried! ♥


SK :: Olej pôvodne vytvorila Neginina mamina, ktorá je kaderníčka a používala ho na jej vlasoch dosť dlhý čas. Hlavnou kľúčovou ingredienciou je med, ktorý je z ich vlastnej záhrady, v ktorej Neginin ocino chová už dlhé roky včely. Med je všeobecne veľmi veľmi zdravý produkt a okrem toho, že je chutný a sladký, nájdete ho samozrejme aj v pleťových maskách, ale aj vo všelijakých produktoch na pleť, vlasy i telo. Je hlavne zdrojom vitamínov, minerálov aj antioxidantov, takže vlasy vyživuje a zanechá ich zdravšie a silnejšie.
Fľaštička má 100 ml a ak ste už niekedy počuli, že vám na celé vlasy alebo telo stačí len malé množstvo produktu, tak pri tomto oleji je to ozaj pravda do posledného písmena. Premyslené bolo aj to, že sa rozhodli pre kvapkadlo, takže olej spotrebujete do poslednej kvapky a keď si ho chcete kvapnúť na ruku, naozaj vám stačí jedna, dve kvapky, pretože konzistencia je taká skvelá, že sa olej dostane úplne do celých vlasov. To hovorím ozaj z vlastnej skúsenosti a tí, čo ma sledujú vedia, že moje vlasy sú dosť dlhé. Som preto rada, že tam nie je žiaden obyčajný uzáver a že si olej nemusím liať do dlane, pretože by som prišla zbytočne o veľké množstvo produktu.
Olej navyše krááásne vonia, zanechá vlasy jemné a lesklé, naozaj príjemné na dotyk. Dá sa použiť na viacero spôsobov - do mokrých vlasov, po vysušení alebo stajlovaní, ako prídavok do masky alebo ako vyživujúci zábal pôsobiaci cez noc. Ja ho používam najmä keď mám vlasy umyté a už polosuché alebo po natočení vlasov ako čerešničku na torte. Nemôžem povedať, že mi potom vlnky ostanú v takomto stave dlhšie, pretože moje vlasy sú prirodzene veľmi ťažké a na nich neplatí absolútne nič :D ale za ten pocit to ozaj stojí a určite sa do tohto pocitu zamilujete hneď ako olej prvýkát vskúšate. Jedna z mojich skúseností je napríklad aj to, ako som si raz po umytí vlasov dala olej a vlasy vyfénovala ako obyčajne a utekala som do práce. Hneď ako som prišla, moje 3 kolegyne sa ma individuálne, nezávisle od seba, spýtali, či som práve bola u kaderníčky :D 
Ale teraz vážne! Olej je samozrejme trošku drahší než iné vlasové oleje, ale za tú kvalitu to ozaj stojí! Vydrží určite dlho a už som pred ním skúsila na vlasy aj rôzne iné oleje, no tie však moje vlasy zanechali mastné a ešte ťažšie. Gisou olej vám určite ťažké vlasy nezanechá a ja som si ho "familiárne" nazvala "zlato vo fľaštičke" no a radím ho medzi najlepšie produkty na vlasy, ktoré som dosiaľ použila! ♥ EN :: Well it´s time to talk about the wave spray and its key ingredient is Mirsalehi propolis. A spray has 150 ml and the bottle is very likable with the subheading "Wild me, Wave me, Rave me". I have to admit that I use this spray less than the oil, but I want to find a way of using it which suits me the best. This spray is supposed to create an instant beachy waves (which is impossible with my straight hair) or a tousled look without making them heavy. It can be used  before blow-drying or into your dry hair - which is the way I use it. I used it just a few times, mainly on a second day after curling my hair to wake up them curls from the first day again. It definitely gives my hair a better structure and hold, it doesn´t weigh my hair down and it doesn´t make my hair sticky or dry. Moreover, it contains a UV-filter to protect against sun damage and I think it will be my best friend in summer. I am overall very satisfied with the wave spray and I would recommend it to everybody because it´s 100% better than any other sticky product for highlighting curls from the drugstore or other stores which I´ve had the honor of trying :)

SK :: Tak a presúvam sa na sprej, ktorého hlavnou ingredienciou je Mirsalehi propolis. Sprej má 150 ml a balenie je podľa mňa veľmi sympatické s podnázvom "Wild me, Wave me, Rave me". Priznám sa, že sprej používam menej ako olej, ale musím si len k nemu nájsť cestu, vyskúšať viacero spôsobov použitia a zistiť, ktorý mi najviac sedí. Tento sprej by mal vytvoriť plážové vlny (čo sa pri mojich rovných vlasoch nemôže stať) alebo roztrapatený look, dodať im istú štruktúru a tvar, ktorý by držal. Dá sa použiť tiež pred fúkaním do mokrých vlasov, ako aj do suchých - čo robím ja. Použila som ho asi len párkrát, a to hlavne na druhý deň po natočení vlasov, aby som v nich prebudila tie vlny z prvého dňa. Určite dodáva mojim vlasom tvar a štruktúru, nezaťažuje ich a nie sú ani lepkavé a ani suché. Dokonca obsahuje UV-filter pre ochranu pred slnečným žiarením a v lete bude určite mojím najlepším kamošom a pomocníkom. So sprejom som zatiaľ celkovo spokojná a tiež by som ho odporúčala, pretože je o 100% lepší, než nejaké lepkavé produkty na zvýraznenie vĺn z drogérií a iných obchodov, ktoré som mala tú česť vyskúšať :)EN :: I rate both Gisou products 10/10 and I am happy I did discover the top care for my hair. Someone can feel like the price is exorbitant, but I honestly think it is worth it. I think we can answer the question from the first column "is it really miraculous?" Yes, it is! ♥

SK :: Obom produktom Gisou by som dala hodnotenie 10/10 a som rada, že som objavila pre mňa top starostlivosť o vlasy. Niekomu sa možno bude zdať cena prehnaná, ale ozaj sa to oplatí. Myslím, že vám teda môžem zodpovedať na otázku z prvého stĺpčeka..."Je ozaj taký zázračný?" Áno je! ♥

You Might Also Like

4 comments

 1. I've been wanting to try these. Thanks for the review. I'll definitely check them out.

  xx, Maryam
  www.glamandposh.com

  ReplyDelete
 2. Amazing post, dear!

  I'm following you and I hope you will follow me. :)
  adellinasworld.blogspot.com

  ReplyDelete

Facebook : coming soon

Popular Posts

Shein

SheIn -Your Online Fashion Pullovers

Labels

ootd fashion outfit outfits style irishblogger slovakblogger fashionblogger fblogger wiwt fashionista whatiwore dkny irishfashion styleblogger trendy czechblogger furla outfitoftheday czechslovak lookbook Festina heels new in trending beauty mango slovakgirl winteroutfit autumn skirt Buffalo bblogger denimskirt fall outfit czech dailylook elegant embroidery falloutfit nakd slovak summerstyle thekooples beautyblogger diesel elegant look espadrilles girly style gucci guccimarmont irishfblogger leather jacket paul costelloe redlips spring outfit summeroutfit tips travel trendingnow wavy hair bag crossbodybag dailyoutfit denim dungarees edgy edgylook folklore furlabag karllagerfeld leatherjacket nailart nails off-the-shoulder over knee boots streetfashion trench coat winter ootd Kurt Geiger London MMissoni The Kooples ankle boots autumnoutfit beachwear blackandwhite blazerdress blogger checkedblazer closet remix crochet top crochetdress czechgirl designerbag dress edinburgh elegantlook fall fallootd gelnails hat kildare village lace leather bag leatherskirt metallic metallicboots miniskirt missguided nailinspiration newblogger off the shoulder off-the-shoulder top outfitidea oversized overthekneeboots oxford shoes pinaforedress poncho random red sandals semilac shoes silk blouse skater skirt skinnyjeans spring streetstyle sweaterdress tigh high boots tvoritalubit vans wavyhair zara Allsaints FurlaJulia MissKG allwhite allwhiteeverything ankleboots asos asymmetrictop autumntrend baseball cap blazer blazer dress braid bruno premi burgundy businesslook cardigan cashmere casual casual outfit casuallook check choker christmas christmasoutfit cigarettetrousers coats colorfultights combatboots cosmetics cowboyboots crochettop crop top darklips denim jacket designer shoes drmartens dublin dublinstyle edgy look england eyeshadows fall look fall ootd fashiomblogger fashion blogger faux leather dress fauxfur fauxfurcoat fendi frenchmanicure fur vest furlametropolis gift gingerbread gisou gisoureview gisouspray grey outfit greynails hair haircosmetics hairoil hairproducts hairstyle handmade highponytail honeyoil how to style choker how to wear baseball cap inspiration irihfashion irish jumpsuit kabáty knitted sweater lacebra lacetop lbd leatherbag leathercoat leatherdress leatherpants leathersandals lifestyle lipstick long coat longhair mac makeup mallorca marmont matte mixing colors mugs nailinspo nailtechnician nastygal nechtovyraj off shoulder offtheshoulder ombrenails orsay outfitinspiration outfitotheday outlet overlapdress palette peacoat peter pan collar pinknails plaid pleatedskirt polkadot polkadotskirt ponytail prada present pumps redblouse redcoat reddress redlipstick replay reserved ripped jeans rippedskirt rockstud romantic scotland semilacnails shein shopping shorthair silky blouse silverheels silvershoes simple slipons slovakblgger slovakczech slovakfashion slovakgirl czechblogger smallbag snakeprint sockboots sporty look sportylook springoutfit studs stylish suitpants summerlook sweaterweather tartan themanicurecompany tights tipforpresent topshop towerbridge travelblogger travelling trousers turtleneck urbandecay valentino valentino garavani vila watch waterfall coat wavespray weddingoutfit whitedress whiteshirt winter coat wintertrend zimné kabáty zoeva