Blooming Trees :: Spring Romantic Outfit : Off-The-Shoulder Top and Skinny Jeans

01:13


Burnout Syndrome and Rain Drops

EN :: "When will you write a new blogpost?!", asked me my husband at least week ago... Nowadays I feel a little bit schizophrenic because one time I am really looking forward to creating some new posts, I have a million great ideas in my head and then immediately afterwards I feel like there is no point to do this and I give up. But why wouldn´t I? Well, I do it because I love it and it´s my hobby... So I am sitting on a couch now, drinking a glass of wine and writing a new post in the evening as always.
My mood however often depends on weather. The first thing I do when I wake up in the morning is that I reach out for the curtains and I pull it a little bit to see what´s going on outside.
Grey sky.
Rain drops on the window.
Some of them flow down slowly....probably it´s windy out there.
I don´t feel like getting up so I wrinkle my brows and start to frown... My husband would tell me to stop doing that..but he is not next to me anymore because he is already at work.
I scroll Instagram a little bit and I see all them beautiful pictures from my homeland and them pretty places from other people´s holidays which doesn´t make me feel better at all. The situation behind the window is the same almost every day so I get up and come to our cold living room which is sunny just once in time at 5 o´clock when I am usually at work which I don´t enjoy at all.
Sometimes it´s just a burnout syndrome.
When you do the job you don´t enjoy...
When you miss a little things from your homeland...
When you live in a country in which you reach out for a curtain every day and 320 times from 365 you´ll see them drops on the window or grey sky...

SK :: "Kedy už napíšeš nový článok?!", pýtal sa ma môj muž už minimálne pred týždňom... Momentálne ale prežívam akúsi divnú schizofréniu, kedy sa v jednej chvíli neskutočne teším a mám chuť tvoriť články, v hlave sa mi zrazu nakopí množstvo nápadov, o čom by som mohla písať no a potom o minútu si vravím, že som len jedna kvapka v mori, že to vôbec nemá zmysel, a vzdávam sa. Ale prečo by nemalo? Veď to predsa robím hlavne preto, že je to moja záľuba, a tak tu teda zase sedím na gauči s vínkom a ťukám do klávesnice ako vždy v neskorých hodinách, kedy sa mi píše najlepšie. 

Nechávam sa ale často ovplyvniť počasím. Keď ráno otvorím oči, prvé, čo urobím je, že načiahnem ruku smerom k závesu a trochu ho potiahnem, aby som videla, čo je vonku. 
Sivá obloha. 
Kvapky dažďa na okne. 
Niektoré pomaly stekajú....asi fúka vietor. 
Nechce sa mi vstať, zamračím sa a skrčím obočie...Manžel by mi povedal, nech to nerobím...ale ten vedľa mňa nie je a väčšinou je už v práci. 
Skrolujem chvíľu prstom po instagrame a vidím slnečné fotky z domova a z rôznych dovoleniek a nálada klesne ešte viac, pretože to, čo je za oknom mi nedodáva energiu a pridáva na skleslosti. 
Je to tu takto takmer každý deň, a tak teda vstanem a prichádzam do studenej obývačky, kde slnko pravdepodobne zasvieti raz za čas okolo piatej, keď už ja ale trčím v práci, ktorá ma vôbec nebaví.
Niekedy je to proste ten pocit "vyhorenia".
Keď robíš prácu, ktorá ťa nebaví... 
Keď ti chýbajú bežné, pre niekoho stupidné veci... 
Keď žiješ v krajine, v ktorej 320 krát z 365tich odhrnieš záves....a vidíš len kvapky na okne alebo sivé nebo...


Inspired by Sky

EN :: Yesterday, the sky haven´t surprised me. Grey and its all shades took turns with white and a little bit of blue. After a while the weather was nicer so we went out. Always when we have even just a little bit of sun, we never forget to say how much we love it. How much we love its strength. My outfit is white-grey as well which wasn´t on purpose, but I actually realized I was influenced by the weather unknowingly. An off-the-shoulder top was trendy a year or two ago, but it doesn´t bore me so I will wear it anyways.. We finally came to this beautiful place with the blooming tree and my outfit somehow fits in this background. It´s spring, romantic and comfy and I love it. I added a colorfulness by this beautiful Furla bag which I regretted buying firstly because I thought it looks more "sporty" and it´s not my "elegant" style, but later I tried to combine it like this and I love it. It can add a little something to every plain and boring outfit and this is what I love the most about bags.
Well..and this is my very first outfit post with short hair so I hope you will like it.
I wish you a nice day and if you have a sunny one, never be angry that you feel hot or that you are melting, because I really forgot what that means..♥

SK :: Včera ma nebo neprekvapilo. Sivá a všetky jej odtiene sa striedali s bielou a kde-tu vykukla modrá. Počase sa ale trochu vyjasnilo a my sme sa vybrali von. Vždy, keď svieti slnko, obaja nezabudneme nahlas povedať, ako veľmi zbožňujeme, keď takto hreje. 
Outfit som vlastne nechtiac zladila do sivo-bielej kombinácie a až teraz som si uvedomila, že počasie asi vplýva nie len na náladu, ale aj na môj výber oblečenia. Top so spadlými ramenami bol hitom pred rokom či dvoma, ale mňa neprestal nudiť a určite sa bude nosiť aj naďalej. Tento je jeden z mojich najobľúbenejších. Veľký a voľný, jemný a romantický. Konečne sme pod rozkvitnutým stromom a outfit mi tak nejak celkovo zapadá do prostredia. Je jarný, romantický, pohodlný a pestrosť som dodala kabelkou, ktorej kúpu som spočiatku na chvíľočku oľutovala... Ale to len preto, že mi pripadala viac "športová" ako elegantná a bála som sa, že nezapadne do môjho štýlu a že som ju kúpila s horúcou hlavou. Nakoniec sa mi ale začala páčiť a vyzdvihla farbami aj pomerne nevýrazný outfit, čo mám na kabelkách najradšej.

No a tento post je prvý s krátkymi vlasmi, tak snáď sa vám bude páčiť.
Prajem krásny deň a keď vám svieti slniečko, tak nikdy nenadávajte, že vám je horúco, lebo ja už ani neviem, čo to slovo znamená...♥ 

OUTFIT DETAILS
Blouse :: ? Boutique in Slovakia
Jeans :: Massimo Dutti
Shoes :: TkMaxx
Bag :: Furla
Watch :: DKNY

You Might Also Like

5 comments

 1. gorgeous outfit!
  that top is so cute and romantic

  I am the same as you, my weather definitely depends on the weather as well

  xx

  http://anoddgirl.blogspot.com.au

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you :))
   Yeah, the weather is really huge part of our mood and how we feel. :)

   xxx

   Delete
 2. veľmi pekné fotky aj outfit :) ja ti úplne verím, že to počasie dokáže dosť blbo na človeka vplývať :/ sama mám s tým problém zakaždým, keď máme daždivé dni u nás...

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem krásne Sabča :) Veru niekedy doma na Slovensku som mala nervy z dlhej zimy a keď prsalo, ale tu v Írsku to mám asi 10 - 11 mesiacov v roku :( Tak doma už nebudem nadávať :D Všetko zlé je na niečo dobré

   Delete
 3. úplne chápem pocit vyhorenia..ale nevzdávaj sa :) po horšom období vždy príde lepšie..a outfit je super :)

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  ReplyDelete

Facebook : coming soon

Popular Posts

Shein

SheIn -Your Online Fashion Pullovers

Labels

ootd fashion outfit outfits irishblogger fblogger style fashionblogger slovakblogger wiwt fashionista whatiwore dkny irishfashion outfitoftheday trendy lookbook Festina czechslovak heels styleblogger trending mango autumn furla new in bblogger denimskirt fall outfit skirt Buffalo beauty elegant embroidery nakd diesel elegant look espadrilles girly style irishfblogger leather jacket paul costelloe redlips spring outfit summeroutfit summerstyle tips wavy hair winteroutfit denim off-the-shoulder over knee boots thekooples trench coat winter ootd Kurt Geiger London MMissoni The Kooples ankle boots beachwear beautyblogger blazerdress blogger closet remix crochet top crossbodybag czech czechblogger dailyoutfit designerbag dress edgy elegantlook fall fallootd falloutfit folklore furlabag gucci guccimarmont hat kildare village leather bag miniskirt missguided newblogger off the shoulder off-the-shoulder top outfitidea oversized overthekneeboots oxford shoes sandals shoes silk blouse skater skirt skinnyjeans slovak spring tigh high boots travel tvoritalubit vans wavyhair FurlaJulia MissKG allwhite allwhiteeverything ankleboots asos asymmetrictop bag baseball cap blazer blazer dress braid bruno premi burgundy businesslook cardigan casual casual outfit casuallook checkedblazer choker christmas christmasoutfit cigarettetrousers coats colorfultights combatboots cosmetics crochetdress crochettop crop top darklips denim jacket designer shoes dublinstyle edgy look edgylook england eyeshadows fall look fall ootd fashion blogger faux leather dress fauxfur fauxfurcoat fur vest gift gingerbread gisou gisoureview gisouspray grey outfit hair haircosmetics hairoil hairproducts hairstyle handmade highponytail honeyoil how to style choker how to wear baseball cap inspiration irihfashion jumpsuit kabáty knitted sweater lace lacebra lacetop lbd leatherbag leatherdress leatherjacket leatherpants leathersandals leatherskirt lipstick long coat longhair mac makeup mallorca marmont matte metallic metallicboots mixing colors mugs nastygal off shoulder orsay outfitinspiration outfitotheday outlet overlapdress palette peacoat peter pan collar pinaforedress poncho ponytail present pumps random red redblouse reddress redlipstick ripped jeans rippedskirt rockstud romantic shein shopping shorthair silky blouse silverheels silvershoes simple smallbag sockboots sporty look sportylook summerlook sweaterdress tights tipforpresent topshop towerbridge trousers turtleneck urbandecay valentino valentino garavani vila watch waterfall coat wavespray weddingoutfit whitedress winter coat zara zimné kabáty zoeva