Fashion Freedom :: Mixing Colors, Patterns and Styles

01:15
What´s New?

EN :: I really hate winter. This year we have had probably more snow in Ireland than at home in Slovakia. I think winter hit Ireland in September already and I feel like I am wearing the same clothes over and over again. The same coats with the same outfit combinations...sometimes I don´t even want to go out and wear something trendy.. I just want to stay at home in my trusty "circus" combo - striped top, wide sweatpants and socks with the Christmas theme because they are the most comfortable!
Anyways, the weeks are flying by and I count the days until May because my parents are coming for a visit! It will be their first time flying by plane so they are a little bit nervous, but we are planning a trip for them to see the Cliffs of Moher which we have never been to as well! In June then we are going with them back to Slovakia and we will stay there for 2 weeks so hopefully we will have some nice sunny days..
Another news I didn´t have chance to tell you about is that I´ve started a nail course! I am really excited :) The first three hours of the course were really good and interesting and I can´t wait to learn more because I´ve always loved to do my nails :)

SK :: Vážne neznášam zimu. V Írsku nám tentokrát napadalo asi viac snehu, ako sme mali doma na Slovensku. Zima sa nás drží ako kliešť už od septembra a ja mám pocit, že nosím dokola jedno a to isté. Tie isté kabáty, tie isté kombinácie outfitov...Niekedy (čítaj "takmer vždy") ani nemám chuť vystrčiť von čo i len nos, a tobôž nie obliecť si niečo trendy a najradšej by som prečkala ako medveď v brlôžku doma až do jari v svojich verných cirkusantských kombináciách - v pásikovanom tričku, širokých teplákoch a ponožkách s vianočným motívom, pretože tie sú proste najteplejšie!
Aj napriek tomu všetkému, týždeň za týždňom plynie celkom rýchlo a ja už odratúvam dni do mája, pretože nás prídu navštíviť moji rodičia! Letieť budú prvýkrát v živote a my pre nich chystáme výlet na Moherské útesy, kde sme mimochodom ani my ešte nikdy neboli! No a začiatkom júna sa všetci spolu vraciame na 2 týždne na Slovensko, takže sa veľmi tešíme a dúfam, že nám slniečko urobí svojimi lúčmi radosť a konečne naša biela pokožka prijme aj trochu vitamínu D.
No a ďalšou novinkou, o ktorej som vám ešte nestihla povedať je, že som sa dala na nechtový kurz! Zatiaľ mám za sebou iba jednu informáciami nasýtenú, praxou pohltenú trojhodinovku a už sa teším, čo sa všetko naučím na ďalších hodinách :)Fashion Freedom and Absurd Combinations

EN :: Green and blue are the colors which were not considered by my "younger myself" as the best color combinations! OK, maybe just blue denim jeans and a green top were fine because you obviously can combine denim with everything, but otherwise I would never wear these colors together. Nowadays, I don ´t have any problem with that and I even like some absurd combinations as red with pink or grape with orange. In these days of fashion freedom can people wear whatever they want and express themselves without saying a word which is what I personally love about fashion. Mixing of patterns, colors, materials, styles - it all belongs to fashion and I am happy that there are no hard and fast rules about what you can or cannot wear. And what about you? Do you always think about some rules (for example matching the bag with shoes or wearing just 2 or 3 colors in outfit) or are you more brave (combining gold with silver, mixing colors and patterns or some hoodies with heels)?

SK :: Zelená a modrá sú farby, ktoré by kedysi moje "mladé ja" automaticky zavrhlo a nikdy nedalo dohromady! OK, možno tak modré džínsy a zelený top, pretože k denimu sa akosi hodí všetko, ale inak sa mi vždy tieto farby vylučovali. Teraz s tým nemám žiaden problém a páčia sa mi aj rôzne absurdné kombinácie ako červená s ružovou alebo hroznovo fialová s oranžovou. V dnešnej dobe si každý ulietava na čom chce, pretože móda je presne o tom a vyjadruje konkrétneho človeka bez toho, aby musel o sebe niečo povedať... Mixovanie vzorov, farieb, materiálov, štýlov - to všetko k móde patrí a som rada, že už neexistujú žiadne striktné pravidlá, čo sa smie a čo nie. Ako ste na tom vy? Držíte sa nejakých pravidiel (napríklad kabelka k topánkam, 2 až 3 farby v outfite) alebo ste odvážnejšie a kombinujete aj na prvý pohľad neskombinovateľné (zlato so striebrom, mixovanie farieb a vzorov, mikiny s opätkami)?
OUTFIT DETAILS
Trenchcoat :: DKNY
Sweater :: Massimo Dutti
Skirt :: MMissoni
Boots :: Buffalo
Bag :: Mango
Watch :: Festina
Necklace :: Primark

You Might Also Like

7 comments

 1. Ako keby si mi o tej zime - čítala úplne z duše! Presne!! Mne sa ani len nechce ísť von do tej zimy a nie to sa ešte nastajlovať. A taktiež najradšej mi je doma v cirkusantských veciach a mám chuť akokeby prečkať v brlohu celú zimu!! :DDD Si vystihla maximálne :)) Držím palčeky v nechtíkoch aa snáď už bude konečne aspoň o niečo teplejšie, nech už môžme tvoriť jarné outfity :)

  DEZIRÉ

  ReplyDelete
  Replies
  1. Veru, Dominika! Ja sa už neviem dočkať jari, nech už odhodíme kabáty a vymeníme ich aspoň za koženky alebo tenké plášte či saká :) A ďakujem, nechtový krúžok je aspoň to jediné, na čo sa v tejto hnusnej zime teším :))

   Delete
 2. Já se zimou taky bojuju a modrou a zelenou bych pravděpodobně zavrhla i teď, i když Tobě moc sluší :) já mám v zimě vůbec problém si brát sukně a šaty, pro mě je prostě "moc zima" a tak ji skoro celou kromě zkoušek ve škole prochodím radši v kalhotách :D
  The Linheart

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem, Deni :) Haha no ja sukne zbožňujem, či je leto, či je zima aj keď v zime sa mi veru do sukní nechce a už aj preto, že nemáme auto..doma na Slovensku autá máme a obliecť si sukňu v zime je pre mňa ešte ľahšie! :D

   Delete
 3. Cool look! I love the skirt.
  http://sugarcoatedbears.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. You look great and that green is the color of spring... i hope you have wonderful days with your parents...
  Xoxo from Portugal

  marisasclosetblog.com

  ReplyDelete

Facebook : coming soon

Popular Posts

Shein

SheIn -Your Online Fashion Pullovers

Labels

ootd fashion outfit outfits irishblogger fblogger style fashionblogger slovakblogger wiwt fashionista whatiwore dkny irishfashion outfitoftheday trendy lookbook Festina heels czechslovak styleblogger trending mango autumn furla new in bblogger denimskirt fall outfit skirt Buffalo beauty elegant embroidery nakd diesel elegant look espadrilles girly style irishfblogger leather jacket paul costelloe redlips spring outfit summeroutfit summerstyle thekooples tips wavy hair winteroutfit czech denim off-the-shoulder over knee boots slovak trench coat winter ootd Kurt Geiger London MMissoni The Kooples ankle boots beachwear beautyblogger blazerdress blogger closet remix crochet top crossbodybag czechblogger dailyoutfit designerbag dress edgy elegantlook fall fallootd falloutfit folklore furlabag gucci guccimarmont hat kildare village leather bag miniskirt missguided newblogger off the shoulder off-the-shoulder top outfitidea oversized overthekneeboots oxford shoes sandals shoes silk blouse skater skirt skinnyjeans spring tigh high boots travel tvoritalubit vans wavyhair FurlaJulia MissKG allwhite allwhiteeverything ankleboots asos asymmetrictop bag baseball cap blazer blazer dress braid bruno premi burgundy businesslook cardigan casual casual outfit casuallook checkedblazer choker christmas christmasoutfit cigarettetrousers coats colorfultights combatboots cosmetics crochetdress crochettop crop top dailylook darklips denim jacket designer shoes dublinstyle edgy look edgylook england eyeshadows fall look fall ootd fashion blogger faux leather dress fauxfur fauxfurcoat fur vest gift gingerbread gisou gisoureview gisouspray grey outfit hair haircosmetics hairoil hairproducts hairstyle handmade highponytail honeyoil how to style choker how to wear baseball cap inspiration irihfashion irish jumpsuit kabáty knitted sweater lace lacebra lacetop lbd leatherbag leatherdress leatherjacket leatherpants leathersandals leatherskirt lipstick long coat longhair mac makeup mallorca marmont matte metallic metallicboots mixing colors mugs nastygal off shoulder orsay outfitinspiration outfitotheday outlet overlapdress palette peacoat peter pan collar pinaforedress pleatedskirt poncho ponytail present pumps random red redblouse reddress redlipstick reserved ripped jeans rippedskirt rockstud romantic shein shopping shorthair silky blouse silverheels silvershoes simple smallbag sockboots sporty look sportylook streetfashion streetstyle summerlook sweaterdress tights tipforpresent topshop towerbridge trousers turtleneck urbandecay valentino valentino garavani vila watch waterfall coat wavespray weddingoutfit whitedress winter coat zara zimné kabáty zoeva