BEAUTY 1 :: How To : Tight Bouncy Curls Tutorial

01:23


EN :: Hello! Today I am here with the post concerning hair. As you can see on the pictures, my hair is naturally quite straight. I don´t really like the straight hair on me, because as it is longer, I feel like it always becomes lank and is without the volume at all. Many hairdressers I visited told me that my hair is very "heavy", so maybe that´s the reason why I don´t have any volume in it. Curling is like a salvation for me :) Sometimes I  use just the flat iron for very loose waves and I use to alternate the ways of curling my hair depending on how much time I have. On the first picture though I am using my heat protection hair spray which is very important to use before using a hot tool. It really doesn´t matter what brand, important is the purpose! :)

SK :: Dnes som tu so spomínaným vlasovým postom. Moje vlasy sú prirodzene celkom rovné ako môžete vidieť na týchto prvých fotkách. Nerada ich takto nosím, pretože keďže sú dlhé, mám pocit, že stále spľasnú a nemajú objem. Rôzne kaderníčky mi už viackrát povedali, že moje vlasy sú ťažké, možno aj to je dôvod, prečo nemám objem. Takže si ich veľmi rada vlním. Niekedy si robím len jemné vlny žehličkou, niekedy pevnejšie kulmou a tak nejak to striedam podľa toho, koľko mám času. Na prvej fotke si teda pred kulmovaním dávam sprej na ochranu pred teplom. Je jedno aký použijete, hlavne nech splní účel! :)

straight long hair

EN :: Next step is brushing my hair to distribute the product and untangle it. Then it is easier to work with it, you can easily separate strands and curls are even nicer.

SK :: Potom si vlasy prečešem, aby sa produkt dostal všade a aby som nemala vo vlasoch žiadne uzly. Potom sa s nimi aj lepšie pracuje, lepšie sa oddeľujú a vlny sú krajšie.

long hair

EN :: Another step is separating upper part from the lower one. This step is really not that necessary and I don´t do it all the time as I usually don´t have time for it. On the other hand, it is good to divide the hair to reach nice and evenly curled waves. As I said, it is not an essential step and it also depends on the thickness of the hair. If your hair is really short and thin, it would be actually useless to do so.

SK :: Ďalším krokom je rozdelenie vlasov na dve časti. Tento krok nerobím stále, pretože väčšinou nemám čas a ponáhľam sa, ale myslím si, že je dobré vlasy si rozdeliť na hornú a dolnú časť, čím dosiahneme pekné a rovnomerne natočené vlny. Nie vždy to však treba takto preháňať no a záleží aj na tom, či máte vlasy husté alebo riedšie, pretože vtedy to je asi zbytočné.

curling wand

EN :: This time I chose thinner strands of the hair and as you can see, I am trying to curl it away from my face. I am used to do it this way and I am a dab hand at it :) I know that some girls are alternating the ways of curling the strands to achieve messy look, but it doesn´t work for me at all. If you however have short hair, it would look nice though.

SK :: Tentokrát som zvolila tenšie pramene vlasov a ako vidíte obtáčam ich smerom dozadu alebo smerom "von". Som zvyknutá robiť to len týmto spôsobom a ide mi to "od ruky". Viem, že niektoré dievčatá striedajú smery, aby dosiahli taký ten "messy" efekt, no u mňa to akosi nefunguje a nevyzerá to veľmi dobre. Ak však máte krátke vlasy, povedzme po ramená, určite by to vyzeralo super.

remington

curly hair

EN :: This is how the curl looks like after a few seconds. I usually curl thicker strands to have looser waves, but this time I felt like trying tighter looking bouncy curls. The curling wand I am using is from the brand called Remington and I am sure you all know it very well. It´s fantastic and it warms up just in a few seconds.

SK :: Takto vyzerá hotová vlnka z tenších pramienkov. Väčšinou však beriem pramene hrubšie, aby boli vlny jemnejšie, ale tentokrát som mala chuť na také výrazné vlny, ktoré by dlhšie vydržali. Používam na to kulmu od značky Remington, ktorá sa nahreje skutočne za pár sekúnd a vytvorí takéto lesklé vlny.
bouncy curles

EN :: This is a final look after curling all strands of my two parts. I have to say that the curls hold really long (in my case a few days) and the reason why could be the ceramic surface of the wand.

SK :: Tak takto to vyzerá po natočení všetkých prameňov. Musím povedať, že vydržia dosť dlho, možno vďaka keramickému povrchu kulmy.


EN :: After curling all my hair, I use to brush it to make the curls look more natural. But it really depends upon you.

SK :: Zvyknem si potom vlasy rozčesať, aby vyzerali trochu prirodzenejšie, ale to je samozrejme na každom z vás.

hair treatment

EN :: After all this I am using this perfect argan oil which smells like heaven and leaves my hair soft, silky and healthier looking. The description on the tub says it is a hair treatment and I think it really is one. Argan oil is one of the best friends of our hair and you can buy it almost everywhere.

SK :: No a po rozčesaní používam tento perfektný argánový olej, ktorý krásne vonia a zanechá vlasy hebké a na pohľad zdravšie. Na tube je napísané, že je to "hair treatment" a myslím, že to naozaj spĺňa do bodky. Argánový olej je skvelý kamoš pre vlasy a určite sa dá zohnať úplne všade.


EN :: The last step is a hairspray to fix the curls. I am currently using one from Loreal, but it really depends on your preferences. I even sometimes don´t use anything and my curls are still nice few days after curling them.

SK :: No a nakoniec vlasy zalakujem. Používam lak od značky Loreal, ale tu to je tiež individuálne a každý môže použiť taký, aký mu vyhovuje. Ja totiž niekedy nepoužívam žiaden a vlny mi aj tak držia veľmi dlho.

loreal

EN :: That would be it from my first "beauty window"... Currently I am trying to grow my hair because I am going to have a wedding in May and I want nice big curls. After the wedding I would like to cut the ends a little bit to make it all straight and I want to achieve the same length everywhere. But I know myself...after a few months I will go back to my layers :)
And what about you? Do you like curly hair? And do you use curling wands or just flat irons?

I also want to update you a little bit - I would like to post on my blog constantly so I want to try a new system. I have so many ideas for posts, but I never realize them, because I do something else...either reading and commenting other blogs or I just procrastinate. I therefore decided that I will post the articles twice a week - ideally every Tuesday and Saturday. I hope it will work for me and I will learn to be more consistent and responsible. So I next time (on Saturday) I´ll be here with the outfit post from Dublin! Have a nice day :) ♥

SK :: To by bolo z môjho prvého "beauty" okienka všetko... Momentálne si vlasy pestujem, aby boli ešte dlhšie a aby som mala krásne vlny aj na svojej svadbe v máji, no  apo svadbe si ich plánujem dať podstrihnúť. Chcem len podstrihnúť končeky, aby boli zdravšie a tak nejak ich trochu zarovnať a postupne docieliť rovnakú dĺžku úplne všade. Ale ako sa poznám, prestane ma to potom baviť a hneď to zase zostrihám na postupku. :) 
A čo vy? Máte rady vlny? Používate kulmy alebo žehličky?

Prichádzam ešte s menším updatom - veľmi rada by som prispievala pravidelne a nastavila si nejaký systém, aby to aj mňa trochu nakoplo..V hlave mám plno nápadov a poviem si, že ich zrealizujem a tak nejak sa tomu vždy vyhnem, pretože si pozerám iné blogy alebo robím niečo iné a prokrastinujem. Je to ako keď som chodila do školy a keď som na nejakú prácu nemala deadline, tak som to odkladala a nepracovala na tom. No a keď som deadline mala, tak ma to hnalo vpred a zamakala som hoci aj na poslednú chvíľu. Preto som sa rozhodla, že budem prispievať minimálne 2 články týždenne - jeden v utorok, druhý v sobotu. Tak som tu čochvíľa znovu, tentokrát s outfitovým postom z Dublinu! Majte sa krásne. ♥

You Might Also Like

7 comments

 1. Gorgeous post girl! x

  http://www.stylepetal.co.uk

  ReplyDelete
 2. wow :) great post

  http://bysanndra.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. waau,ty máš teda krásne vlásky :) ja som sa dala nedávno ostrihať dosť krátko a už sa neviem dočkať opäť mojich dlhých vlasov :)
  MakeUpByVeo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem pekne :) To je presne aj u mňa takto. Chcem zmenu, ostrihám sa a potom stále čakám, kedy dorastú :)

   Delete
 4. Wow super nice post!
  Love your hair :) Thanks for the tutorial!

  http://banging.pt

  ReplyDelete

Facebook : coming soon

Popular Posts

Shein

SheIn -Your Online Fashion Pullovers

Labels

ootd fashion outfit fblogger outfits irishblogger style fashionblogger slovakblogger wiwt fashionista whatiwore irishfashion dkny outfitoftheday trendy lookbook Festina styleblogger trending heels mango autumn bblogger fall outfit new in skirt Buffalo elegant embroidery furla beauty diesel elegant look espadrilles girly style irishfblogger leather jacket nakd paul costelloe redlips spring outfit tips wavy hair denimskirt off-the-shoulder over knee boots summeroutfit thekooples trench coat winter ootd Kurt Geiger London MMissoni The Kooples ankle boots beachwear beautyblogger blazerdress blogger closet remix crochet top czechslovak denim dress elegantlook fall fallootd falloutfit gucci guccimarmont hat kildare village leather bag miniskirt missguided newblogger off the shoulder off-the-shoulder top outfitidea overthekneeboots oxford shoes sandals shoes silk blouse skater skirt skinnyjeans summerstyle tigh high boots travel vans wavyhair winteroutfit MissKG allwhite allwhiteeverything ankleboots asos asymmetrictop baseball cap blazer dress braid bruno premi burgundy businesslook cardigan casual casual outfit casuallook choker christmas christmasoutfit cigarettetrousers coats colorfultights cosmetics crochetdress crochettop crop top crossbodybag denim jacket designer shoes designerbag dublinstyle edgy edgy look england eyeshadows fall look fall ootd fashion blogger faux leather dress fauxfur folklore fur vest furlabag gift gingerbread gisou gisoureview gisouspray grey outfit hair haircosmetics hairoil hairproducts hairstyle honeyoil how to style choker how to wear baseball cap inspiration irihfashion jumpsuit kabáty knitted sweater lace lacebra lacetop lbd leatherdress leatherjacket leatherpants leatherskirt lipstick long coat longhair mac makeup mallorca marmont matte metallicboots mixing colors mugs nastygal off shoulder orsay outfitinspiration outfitotheday outlet overlapdress oversized palette peacoat peter pan collar pinaforedress poncho ponytail present pumps random red redblouse redlipstick ripped jeans rippedskirt rockstud romantic shein shopping silky blouse silverheels silvershoes simple smallbag sockboots sporty look sportylook spring summerlook tights tipforpresent topshop towerbridge trousers turtleneck tvoritalubit urbandecay valentino valentino garavani vila watch waterfall coat wavespray weddingoutfit whitedress winter coat zimné kabáty zoeva